۱۲ ساختمانی که شبیه ساختمان نیستند

ساختمان ماهی شکل

  این ساختمان برای شرکت ماهی در هند است و در فبریه ۲۰۱۲ افتتاح شده است .

 

 

 

ساختمان فیلی شکل

  این ساختمان در منطقه ای در شمال بانگکوک پایتخت هند قرار دارد . با طراحی فوق العاده از ۳ برج تشکیل شده و ۳۲ طبقه دارد . این ساختمان در سال ۱۹۹۷ افتتاح گردیده است .

 

ساختمان کمپانی آلدار

  این ساختمان همانند سکه ای عظیم به نظر می رسد . مربوط به شرکت آلدار در ابوظبی است . درون آن ۱۲ آسانسور فوق سریع برای جابجایی بین ۲۳ طبقه کمک می کنند . دفترهای کاری ، ۲ کافه ، نمازخانه و سالن ورزش آقایان و خانم ها از دیگر امکانات این برج است . اولین برج دایره ای شکل جهان است که با شبکه ای از فلز در دور آن محافظت می شود .

 

ساختمانی به شکل سبد

  این ساختمان مربوط به شرکت لنگابرگر سازنده سبد در آمریکاست .

 

 

هتل تیانزی

  واقع در هبئی چین

 

کتابخانه ملی بلاروس

  ساختمانی به شکل الماس ، از نکات قابل توجه نصب ۴,۶۴۶ LED که رنگش تغییر می کند در بیرون ساختمان است .

 

 

 برج مشعلی شکل

  معروف به سرزمین آتش به دلیل آنکه قبلا در این مکان معبد زرتشتیان بوده است . این ۳ ساختمان که در سال ۲۰۱۲ افتتاح شده اند هرکدام ۱۹۰ متر ارتفاع دارند و در باکو آذربایجان واقع هستند . در شب لامپهای LED نمایی مانند مشعل را ایجاد می کنند .

 

برجهای متصل

  این ۲ برج در سئول که توسط معماران دانمارکی طراحی شده اند با ۲ پل زیبا به هم متصلند . این دو پل در ارتفاع ۷۰ و ۱۴۰ متر قرار دارند .  این نمای زیبا به شکل # می باشد .

 

 

موزه گوگنهایم بیلبائو

از معروف ترین موزه های جهان واقع در بیلیائو اسپانیا

 

مرکز ورزشهای آبی لندن

  برای المپیک ۲۰۱۲ ساخته شد . ۴۳۰ میلیون دلار هزینه داشته است . از بیرون به شکل والی هست که در ساحل قرار دارد . از درون بیننده ها حس می کنند که در شکم حیوان قرار دارند .

/ 0 نظر / 55 بازدید